W co inwestujemy

Oferta JCI Venture kierowana jest przede wszystkim do osób indywidualnych, naukowców (na różnych etapach ich kariery) oraz przedsiębiorców, którzy rozwinąć swój projekt w postaci spółki kapitałowej. Główne obszary tematyczne w których pozycjonują się obecnie rozwijane projekty oraz w ramach których poszukiwane są kolejne pomysły obejmują:

  • Leki innowacyjne,
  • Leki generyczne,
  • Urządzanie / wyroby medyczne,
  • Urządzenia / wyroby / techniki diagnostyczne,
  • Pozostałe obszary związane z life science (nanotechnologia, bioinformatyka, bioenergetyka, ochrona środowiska).

Na każdy z rozwijanych projektów JCI Venture jest w stanie samodzielnie przeznaczyć do € 200 000. Środki te zasilają w sposób bezzwrotny powoływane spółki w których JCIV staje się mniejszościowym udziałowcem. Konkretna kwota inwestycji jest dostosowywana każdorazowo do konkretnego projektu. Ponieważ w branży life science € 200 000 jest często kwotą niewystarczającą, JCIV współpracuje z inwestorami finansowymi z Grupy SATUS Venture, dzięki którym zainwestowana kwota może zostać powiększona o € 1 500 000. Unikalną cechą JCI Venture jest możliwość sfinansowania działań preinkubacyjnych, które jeszcze przed powołaniem spółki pozwalają zweryfikować potencjał technologii, pomysłu, patentu w oparciu o który ma funkcjonować powołana spółka. Tak więc w ramach określonych powyżej obszarów tematycznych, JCIV jest w stanie zapewnić finansowanie od fazy proof of concept (sprawdzenia pomysłu), poprzez sformowanie spółki i rozpoczęcie działalności (faza zasiewu) do wprowadzania produktów i usług na rynek (faza start-up).

Główny sukces JCI Venture to nawiązanie współpracy z szeregiem naukowców z najbardziej prestiżowych uczelni oraz ekspertami wywodzącymi się międzynarodowych firm aktywnych w obszarze ochrony zdrowia wspólnie z którymi realizowane są projekty z obszaru biotechnologii, diagnostyki onkologicznej, farmacji, zaawansowanych technologicznie wyrobów medycznych a nawet pozyskiwania danych meteorologicznych. JCI Venture wierzy, że po zakończeniu fazy preinkubacji, przynajmniej w oparciu o część z tych projektów zostaną sformowane spółki dysponujące rewolucyjnymi technologiami i produktami. Dużym sukcesem JCI Venture była również organizacja konkursu „BioIdea”, który spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem środowiska naukowego i który został objęty patronatem m.in. przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureat konkursu – realizujący ambitny projekt z obszaru biotechnologii, który będzie finansowany przez JCIV – został wybrany z grona głównie młodych naukowców, którzy zgłosili ponad 20 bardzo dobrze przygotowanych projektów.