Szczęśliwa trzynastka! Torqway Sp. z o.o. kolejną spółką w portfelu JCI Venture

W dniu 17 lutego br. fundusz JCI Venture powołał 13 innowacyjną spółkę. W zamian za kilkaset tysięcy złotych, fundusz objął mniejszościowy pakiet udziałów w  Torqway Sp. z o.o.

Nowo powołany podmiot będzie funkcjonował w oparciu o unikalne kompetencje i IP chronione zgłoszeniami patentowymi o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Pierwszym produktem spółki będzie innowacyjny pojazd poruszany siłą mięśni rąk. Pojazd znajdzie zastosowanie przede wszystkim, jako urządzenie treningowo-rehabilitacyjne służące do rozwoju górnych partii mięśni oraz poprawy koordynacji ruchowej, a także, jako urządzenie wykorzystywane w turystyce i rekreacji.  Pomysłodawcy projektu to osoby z dużym doświadczeniem i sukcesami w biznesie, w szczególności w obszarze mechaniki, konstrukcji maszyn i urządzeń, a także pasją i ciekawymi pomysłami na dynamiczny rozwój spółki. Z pozyskania partnera w postaci funduszu JCI Venture, zadowolenia nie kryje Prezes Torqway, Beata Paszke-Sobolewska.

– Cieszę się bardzo, że ten niezwykle trudny, ale ciekawy i pasjonujący projekt będziemy realizować wspólnie z funduszem JCI Venture. Mam nadzieję, że o pojeździe Torqway usłyszy wkrótce szeroka opinia publiczna.

Pierwszy produkt spółki zostanie zaprezentowany podczas 42 Międzynarodowej Wystawy Wynalazczości, Nowoczesnej Techniki i Wyrobów, która odbędzie się na początku kwietnia br. w Genewie.